- Loyal
- 6222
6222 Bearing | Loyal
| 6222 interchange NTN-SNR 6222 | |
| 6222 cross reference NTN-SNR 6222 | |
| 6222 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6222 |
| D | 200,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 38,000 mm |
| C | 38,000 mm |
| Size (mm) | 110x200x38 |
| Width (mm) | 38,000 |
| Bearing number | 6222 |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



6222 PDF download