- Loyal
- 7305 CDF
7305 CDF Bearing | Loyal
| 7305 CDF interchange ISO 7305 CDF | |
| 7305 CDF cross reference ISO 7305 CDF | |
| 7305 CDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7305 CDF |
| D | 62 mm |
| d | 25 mm |
| a | 5,3 mm |
| B1 | 34 mm |
| Size (mm) | 25x62x34 |
| Width (mm) | 34 |
| Bearing number | 7305 CDF |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



7305 CDF PDF download