- Loyal
- 7221BDB
7221BDB Bearing | Loyal
| 7221BDB interchange CYSD 7221BDB | |
| 7221BDB cross reference CYSD 7221BDB | |
| 7221BDB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7221BDB |
| D | 190 mm |
| d | 105 mm |
| B | 36 mm |
| C | 36 mm |
| 2B | 72 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 7,74 Kg |
| Size (mm) | 105x190x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | 7221BDB |
| Angle (α) | 40 ° |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2600 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 231 kN |
| Basic static load rating (C0) | 258 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



7221BDB PDF download