- Loyal
- 62214-2RS
62214-2RS Bearing | Loyal
| 62214-2RS interchange SIGMA 62214-2RS | |
| 62214-2RS cross reference SIGMA 62214-2RS | |
| 62214-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62214-2RS |
| D | 125 mm |
| d | 70 mm |
| B | 31 mm |
| C | 31 mm |
| Size (mm) | 70x125x31 |
| Width (mm) | 31 |
| Bearing number | 62214-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 125 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



62214-2RS PDF download