- Loyal
- 7221 CTBP4
7221 CTBP4 Bearing | Loyal
| 7221 CTBP4 interchange Loyal 7221 CTBP4 | |
| 7221 CTBP4 cross reference Loyal 7221 CTBP4 | |
| 7221 CTBP4 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7221 CTBP4 |
| D | 190 mm |
| d | 105 mm |
| C | 36 mm |
| B1 | 36 mm |
| Weight | 4 Kg |
| Size (mm) | 105x190x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | 7221 CTBP4 |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
| (Grease) Lubrication Speed | 7000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 163 kN |
| Basic static load rating (C0) | 146 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



7221 CTBP4 PDF download