- Loyal
- NNF5016PP
NNF5016PP Bearing | Loyal
| NNF5016PP interchange ZEN NNF5016PP | |
| NNF5016PP cross reference ZEN NNF5016PP | |
| NNF5016PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5016PP |
| D | 125 mm |
| d | 80 mm |
| B | 60 mm |
| Weight | 2,66 Kg |
| Size (mm) | 80x125x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | NNF5016PP |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 125 |
| Basic dynamic load rating (C) | 205 kN |
| Basic static load rating (C0) | 350 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



NNF5016PP PDF download