- Loyal
- 6221
6221 Bearing | Loyal
| 6221 interchange NTN-SNR 6221 | |
| 6221 cross reference NTN-SNR 6221 | |
| 6221 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6221 |
| D | 190,000 mm |
| d | 105,000 mm |
| B | 36,000 mm |
| C | 36,000 mm |
| Size (mm) | 105x190x36 |
| Width (mm) | 36,000 |
| Bearing number | 6221 |
| Bore Diameter (mm) | 105,000 |
| Outer Diameter (mm) | 190,000 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



6221 PDF download