- Loyal
- DG175216B2RDD
DG175216B2RDD Bearing | Loyal
| DG175216B2RDD interchange KOYO DG175216B2RDD | |
| DG175216B2RDD cross reference KOYO DG175216B2RDD | |
| DG175216B2RDD Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | DG175216B2RDD |
| D | 52 mm |
| d | 17 mm |
| B | 16 mm |
| Size (mm) | 17x52x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | DG175216B2RDD |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



DG175216B2RDD PDF download