- Loyal
- NNF5022PP
NNF5022PP Bearing | Loyal
| NNF5022PP interchange ZEN NNF5022PP | |
| NNF5022PP cross reference ZEN NNF5022PP | |
| NNF5022PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5022PP |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| B | 80 mm |
| Weight | 7 Kg |
| Size (mm) | 110x170x80 |
| Width (mm) | 80 |
| Bearing number | NNF5022PP |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
| Basic dynamic load rating (C) | 385 kN |
| Basic static load rating (C0) | 695 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



NNF5022PP PDF download