- Loyal
- NNF5032PP
NNF5032PP Bearing | Loyal
| NNF5032PP interchange ZEN NNF5032PP | |
| NNF5032PP cross reference ZEN NNF5032PP | |
| NNF5032PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5032PP |
| D | 240 mm |
| d | 160 mm |
| B | 109 mm |
| Weight | 18,2 Kg |
| Size (mm) | 160x240x109 |
| Width (mm) | 109 |
| Bearing number | NNF5032PP |
| Bore Diameter (mm) | 160 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
| Basic dynamic load rating (C) | 720 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1390 kN |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



NNF5032PP PDF download