- Loyal
- NNF5030PP
NNF5030PP Bearing | Loyal
| NNF5030PP interchange ZEN NNF5030PP | |
| NNF5030PP cross reference ZEN NNF5030PP | |
| NNF5030PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5030PP |
| D | 225 mm |
| d | 155 mm |
| B | 100 mm |
| Weight | 14,6 Kg |
| Size (mm) | 155x225x100 |
| Width (mm) | 100 |
| Bearing number | NNF5030PP |
| Bore Diameter (mm) | 155 |
| Outer Diameter (mm) | 225 |
| Basic dynamic load rating (C) | 690 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1290 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



NNF5030PP PDF download