- Loyal
- NNF5036PP
NNF5036PP Bearing | Loyal
| NNF5036PP interchange ZEN NNF5036PP | |
| NNF5036PP cross reference ZEN NNF5036PP | |
| NNF5036PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5036PP |
| D | 280 mm |
| d | 180 mm |
| B | 136 mm |
| Weight | 32,3 Kg |
| Size (mm) | 180x280x136 |
| Width (mm) | 136 |
| Bearing number | NNF5036PP |
| Bore Diameter (mm) | 180 |
| Outer Diameter (mm) | 280 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1090 kN |
| Basic static load rating (C0) | 2140 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



NNF5036PP PDF download