- Loyal
- 62208
62208 Bearing | Loyal
| 62208 interchange Fersa 62208 | |
| 62208 cross reference Fersa 62208 | |
| 62208 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62208 |
| D | 80 mm |
| d | 40 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 40x80x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | 62208 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



62208 PDF download