- Loyal
- 62207
62207 Bearing | Loyal
| 62207 interchange Fersa 62207 | |
| 62207 cross reference Fersa 62207 | |
| 62207 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62207 |
| D | 72 mm |
| d | 35 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 35x72x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | 62207 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



62207 PDF download