- Loyal
- NNF5044PP
NNF5044PP Bearing | Loyal
| NNF5044PP interchange ZEN NNF5044PP | |
| NNF5044PP cross reference ZEN NNF5044PP | |
| NNF5044PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5044PP |
| D | 340 mm |
| d | 220 mm |
| B | 160 mm |
| Weight | 55,5 Kg |
| Size (mm) | 220x340x160 |
| Width (mm) | 160 |
| Bearing number | NNF5044PP |
| Bore Diameter (mm) | 220 |
| Outer Diameter (mm) | 340 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1640 kN |
| Basic static load rating (C0) | 3300 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



NNF5044PP PDF download