- Loyal
- 62206-2RS
62206-2RS Bearing | Loyal
| 62206-2RS interchange Fersa 62206-2RS | |
| 62206-2RS cross reference Fersa 62206-2RS | |
| 62206-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62206-2RS |
| D | 62 mm |
| d | 30 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 30x62x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 62206-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



62206-2RS PDF download