- Loyal
- 62206
62206 Bearing | Loyal
| 62206 interchange Fersa 62206 | |
| 62206 cross reference Fersa 62206 | |
| 62206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62206 |
| D | 62 mm |
| d | 30 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 30x62x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 62206 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



62206 PDF download