- Loyal
- 62204-2RS
62204-2RS Bearing | Loyal
| 62204-2RS interchange Fersa 62204-2RS | |
| 62204-2RS cross reference Fersa 62204-2RS | |
| 62204-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62204-2RS |
| D | 47 mm |
| d | 20 mm |
| B | 18 mm |
| Size (mm) | 20x47x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | 62204-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 47 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



62204-2RS PDF download