- Loyal
- 7219WN MBR
7219WN MBR Bearing | Loyal
| 7219WN MBR interchange Timken 7219WN MBR | |
| 7219WN MBR cross reference Timken 7219WN MBR | |
| 7219WN MBR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7219WN MBR |
| D | 170 mm |
| d | 95 mm |
| B | 32 mm |
| C | 32 mm |
| Weight | 3,025 Kg |
| Size (mm) | 95x170x32 |
| Width (mm) | 32 |
| Bearing number | 7219WN MBR |
| Angle (α) | 40 ° |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
| Basic dynamic load rating (C) | 133 kN |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



7219WN MBR PDF download