- Loyal
- 47688/47620
47688/47620 Bearing | Loyal
| 47688/47620 interchange Timken 47688/47620 | |
| 47688/47620 cross reference Timken 47688/47620 | |
| 47688/47620 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 47688/47620 |
| D | 133,35 mm |
| d | 83,345 mm |
| T | 33,338 mm |
| B | 33,338 mm |
| C | 26,195 mm |
| R | 3,5 mm |
| r | 3,3 mm |
| Size (mm) | 83.345x133.35x33.338 |
| Width (mm) | 33,338 |
| Bearing number | 47688/47620 |
| Bore Diameter (mm) | 83,345 |
| Outer Diameter (mm) | 133,35 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



47688/47620 PDF download