- Loyal
- 62202-2RS
62202-2RS Bearing | Loyal
| 62202-2RS interchange SIGMA 62202-2RS | |
| 62202-2RS cross reference SIGMA 62202-2RS | |
| 62202-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62202-2RS |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| B | 14 mm |
| C | 14 mm |
| Size (mm) | 15x35x14 |
| Width (mm) | 14 |
| Bearing number | 62202-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



62202-2RS PDF download