- Loyal
- 7219-B
7219-B Bearing | Loyal
| 7219-B interchange SIGMA 7219-B | |
| 7219-B cross reference SIGMA 7219-B | |
| 7219-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7219-B |
| D | 170 mm |
| d | 95 mm |
| B | 32 mm |
| C | 32 mm |
| Size (mm) | 95x170x32 |
| Width (mm) | 32 |
| Bearing number | 7219-B |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



7219-B PDF download