- Loyal
- 47681/47620-B
47681/47620-B Bearing | Loyal
| 47681/47620-B interchange Timken 47681/47620-B | |
| 47681/47620-B cross reference Timken 47681/47620-B | |
| 47681/47620-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 47681/47620-B |
| D | 133,35 mm |
| d | 80,962 mm |
| B | 33,338 mm |
| C | 26,195 mm |
| R | 3,5 mm |
| T1 | 12,7 mm |
| Size (mm) | 80.962x133.35x33.338 |
| Width (mm) | 33,338 |
| Bearing number | 47681/47620-B |
| Bore Diameter (mm) | 80,962 |
| Outer Diameter (mm) | 133,35 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



47681/47620-B PDF download