- Loyal
- 7218HG1DUJ74
7218HG1DUJ74 Bearing | Loyal
| 7218HG1DUJ74 interchange SNR 7218HG1DUJ74 | |
| 7218HG1DUJ74 cross reference SNR 7218HG1DUJ74 | |
| 7218HG1DUJ74 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7218HG1DUJ74 |
| D | 160 mm |
| d | 90 mm |
| B | 60 mm |
| C | 60 mm |
| Size (mm) | 90x160x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | 7218HG1DUJ74 |
| Angle (α) | 20 ° |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



7218HG1DUJ74 PDF download