- Loyal
- 7308BA
7308BA Bearing | Loyal
| 7308BA interchange SNR 7308BA | |
| 7308BA cross reference SNR 7308BA | |
| 7308BA Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7308BA |
| D | 90,000 mm |
| d | 40,000 mm |
| B | 23,000 mm |
| C | 23,000 mm |
| Size (mm) | 40x90x23 |
| Width (mm) | 23,000 |
| Bearing number | 7308BA |
| Bore Diameter (mm) | 40,000 |
| Outer Diameter (mm) | 90,000 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



7308BA PDF download