- Loyal
- 6220
6220 Bearing | Loyal
| 6220 interchange NTN-SNR 6220 | |
| 6220 cross reference NTN-SNR 6220 | |
| 6220 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6220 |
| D | 180,000 mm |
| d | 100,000 mm |
| B | 34,000 mm |
| C | 34,000 mm |
| Size (mm) | 100x180x34 |
| Width (mm) | 34,000 |
| Bearing number | 6220 |
| Bore Diameter (mm) | 100,000 |
| Outer Diameter (mm) | 180,000 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6220 PDF download