- Loyal
- 622/28-2RS
622/28-2RS Bearing | Loyal
| 622/28-2RS interchange SIGMA 622/28-2RS | |
| 622/28-2RS cross reference SIGMA 622/28-2RS | |
| 622/28-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 622/28-2RS |
| D | 58 mm |
| d | 28 mm |
| B | 19 mm |
| C | 19 mm |
| Size (mm) | 28x58x19 |
| Width (mm) | 19 |
| Bearing number | 622/28-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 58 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



622/28-2RS PDF download