- Loyal
- 47487/47420D+X1S-47487
47487/47420D+X1S-47487 Bearing | Loyal
| 47487/47420D+X1S-47487 interchange Timken 47487/47420D+X1S-47487 | |
| 47487/47420D+X1S-47487 cross reference Timken 47487/47420D+X1S-47487 | |
| 47487/47420D+X1S-47487 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 47487/47420D+X1S-47487 |
| D | 120 mm |
| d | 69,85 mm |
| T | 71,438 mm |
| C | 58,738 mm |
| R | 3,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| Size (mm) | 69.85x120x71.438 |
| Width (mm) | 71,438 |
| Bearing number | 47487/47420D+X1S-47487 |
| Bore Diameter (mm) | 69,85 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



47487/47420D+X1S-47487 PDF download