- Loyal
- 7218 CDF
7218 CDF Bearing | Loyal
| 7218 CDF interchange ISO 7218 CDF | |
| 7218 CDF cross reference ISO 7218 CDF | |
| 7218 CDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7218 CDF |
| D | 160 mm |
| d | 90 mm |
| a | 3,5 mm |
| B1 | 60 mm |
| Size (mm) | 90x160x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | 7218 CDF |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



7218 CDF PDF download