- Loyal
- NJ2210EG15
NJ2210EG15 Bearing | Loyal
| NJ2210EG15 interchange SNR NJ2210EG15 | |
| NJ2210EG15 cross reference SNR NJ2210EG15 | |
| NJ2210EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ2210EG15 |
| D | 90,000 mm |
| d | 50,000 mm |
| B | 23,000 mm |
| C | 23,000 mm |
| Size (mm) | 50x90x23 |
| Width (mm) | 23,000 |
| Bearing number | NJ2210EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 50,000 |
| Outer Diameter (mm) | 90,000 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



NJ2210EG15 PDF download