- Loyal
- 7218 ADB
7218 ADB Bearing | Loyal
| 7218 ADB interchange ISO 7218 ADB | |
| 7218 ADB cross reference ISO 7218 ADB | |
| 7218 ADB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7218 ADB |
| D | 160 mm |
| d | 90 mm |
| a | 102,2 mm |
| B1 | 60 mm |
| Size (mm) | 90x160x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | 7218 ADB |
| Angle (α) | 25 ° |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



7218 ADB PDF download