- Loyal
- 7218 A
7218 A Bearing | Loyal
| 7218 A interchange ISO 7218 A | |
| 7218 A cross reference ISO 7218 A | |
| 7218 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7218 A |
| D | 160 mm |
| d | 90 mm |
| B | 30 mm |
| C | 30 mm |
| a | 51,1 mm |
| Size (mm) | 90x160x30 |
| Width (mm) | 30 |
| Bearing number | 7218 A |
| Angle (α) | 25 ° |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



7218 A PDF download