- Loyal
- 7217-B
7217-B Bearing | Loyal
| 7217-B interchange SIGMA 7217-B | |
| 7217-B cross reference SIGMA 7217-B | |
| 7217-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7217-B |
| D | 150 mm |
| d | 85 mm |
| B | 28 mm |
| C | 28 mm |
| Size (mm) | 85x150x28 |
| Width (mm) | 28 |
| Bearing number | 7217-B |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



7217-B PDF download