- Loyal
- 515-822
515-822 Bearing | Loyal
| 515-822 interchange FLT 515-822 | |
| 515-822 cross reference FLT 515-822 | |
| 515-822 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 515-822 |
| D | 193,675 mm |
| d | 146,05 mm |
| T | 28,575 mm |
| B | 28,575 mm |
| Size (mm) | 146.05x193.675x28.575 |
| Width (mm) | 28,575 |
| Bearing number | 515-822 |
| Bore Diameter (mm) | 146,05 |
| Outer Diameter (mm) | 193,675 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



515-822 PDF download