- Loyal
- 515-761
515-761 Bearing | Loyal
| 515-761 interchange FLT 515-761 | |
| 515-761 cross reference FLT 515-761 | |
| 515-761 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 515-761 |
| D | 158,75 mm |
| d | 109,538 mm |
| T | 21,438 mm |
| B | 23,02 mm |
| Size (mm) | 109.538x158.75x21.438 |
| Width (mm) | 21,438 |
| Bearing number | 515-761 |
| Bore Diameter (mm) | 109,538 |
| Outer Diameter (mm) | 158,75 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



515-761 PDF download