- Loyal
- 515-745
515-745 Bearing | Loyal
| 515-745 interchange FLT 515-745 | |
| 515-745 cross reference FLT 515-745 | |
| 515-745 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 515-745 |
| D | 152,4 mm |
| d | 88,9 mm |
| T | 39,688 mm |
| B | 39,688 mm |
| Size (mm) | 88.9x152.4x39.688 |
| Width (mm) | 39,688 |
| Bearing number | 515-745 |
| Bore Diameter (mm) | 88,9 |
| Outer Diameter (mm) | 152,4 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



515-745 PDF download