- Loyal
- 514-874
514-874 Bearing | Loyal
| 514-874 interchange FLT 514-874 | |
| 514-874 cross reference FLT 514-874 | |
| 514-874 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 514-874 |
| D | 106 mm |
| d | 78 mm |
| T | 17,75 mm |
| B | 17 mm |
| Size (mm) | 78x106x17.75 |
| Width (mm) | 17,75 |
| Bearing number | 514-874 |
| Bore Diameter (mm) | 78 |
| Outer Diameter (mm) | 106 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



514-874 PDF download