- Loyal
- 514-873
514-873 Bearing | Loyal
| 514-873 interchange FLT 514-873 | |
| 514-873 cross reference FLT 514-873 | |
| 514-873 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 514-873 |
| D | 72,11 mm |
| d | 41,275 mm |
| T | 19,812 mm |
| B | 19,558 mm |
| Size (mm) | 41.275x72.11x19.812 |
| Width (mm) | 19,812 |
| Bearing number | 514-873 |
| Bore Diameter (mm) | 41,275 |
| Outer Diameter (mm) | 72,11 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



514-873 PDF download