- Loyal
- 514-747
514-747 Bearing | Loyal
| 514-747 interchange FLT 514-747 | |
| 514-747 cross reference FLT 514-747 | |
| 514-747 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 514-747 |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| T | 32 mm |
| B | 32 mm |
| Size (mm) | 35x80x32 |
| Width (mm) | 32 |
| Bearing number | 514-747 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



514-747 PDF download