- Loyal
- 6218-2RS
6218-2RS Bearing | Loyal
| 6218-2RS interchange Fersa 6218-2RS | |
| 6218-2RS cross reference Fersa 6218-2RS | |
| 6218-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6218-2RS |
| D | 160 mm |
| d | 90 mm |
| B | 30 mm |
| Size (mm) | 90x160x30 |
| Width (mm) | 30 |
| Bearing number | 6218-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



6218-2RS PDF download