- Loyal
- 7310-B
7310-B Bearing | Loyal
| 7310-B interchange SIGMA 7310-B | |
| 7310-B cross reference SIGMA 7310-B | |
| 7310-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7310-B |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 27 mm |
| C | 27 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | 7310-B |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



7310-B PDF download