- Loyal
- 7215UCG/GNP42
7215UCG/GNP42 Bearing | Loyal
| 7215UCG/GNP42 interchange NTN 7215UCG/GNP42 | |
| 7215UCG/GNP42 cross reference NTN 7215UCG/GNP42 | |
| 7215UCG/GNP42 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215UCG/GNP42 |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 7215UCG/GNP42 |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



7215UCG/GNP42 PDF download