- Loyal
- 6216ZZ
6216ZZ Bearing | Loyal
| 6216ZZ interchange NTN-SNR 6216ZZ | |
| 6216ZZ cross reference NTN-SNR 6216ZZ | |
| 6216ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6216ZZ |
| D | 140,000 mm |
| d | 80,000 mm |
| B | 26,000 mm |
| C | 26,000 mm |
| Size (mm) | 80x140x26 |
| Width (mm) | 26,000 |
| Bearing number | 6216ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 80,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



6216ZZ PDF download