- Loyal
- 7215CDF
7215CDF Bearing | Loyal
| 7215CDF interchange CYSD 7215CDF | |
| 7215CDF cross reference CYSD 7215CDF | |
| 7215CDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215CDF |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| 2B | 50 mm |
| r min. | 1,5 mm |
| Weight | 2,28 Kg |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 7215CDF |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
| (Grease) Lubrication Speed | 6200 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 129 kN |
| Basic static load rating (C0) | 131 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



7215CDF PDF download