- Loyal
- 7215AC
7215AC Bearing | Loyal
| 7215AC interchange Loyal 7215AC | |
| 7215AC cross reference Loyal 7215AC | |
| 7215AC Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215AC |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 7215AC |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



7215AC PDF download