- Loyal
- 7215-B
7215-B Bearing | Loyal
| 7215-B interchange SIGMA 7215-B | |
| 7215-B cross reference SIGMA 7215-B | |
| 7215-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215-B |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 7215-B |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



7215-B PDF download