- Loyal
- 7215 CDF
7215 CDF Bearing | Loyal
| 7215 CDF interchange ISO 7215 CDF | |
| 7215 CDF cross reference ISO 7215 CDF | |
| 7215 CDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215 CDF |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| a | 2,5 mm |
| B1 | 50 mm |
| Size (mm) | 75x130x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | 7215 CDF |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



7215 CDF PDF download