- Loyal
- 7215 CDB
7215 CDB Bearing | Loyal
| 7215 CDB interchange ISO 7215 CDB | |
| 7215 CDB cross reference ISO 7215 CDB | |
| 7215 CDB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215 CDB |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| a | 52,5 mm |
| B1 | 50 mm |
| Size (mm) | 75x130x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | 7215 CDB |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



7215 CDB PDF download