- Loyal
- 7215 BDF
7215 BDF Bearing | Loyal
| 7215 BDF interchange ISO 7215 BDF | |
| 7215 BDF cross reference ISO 7215 BDF | |
| 7215 BDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215 BDF |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| a | 61 mm |
| B1 | 50 mm |
| Size (mm) | 75x130x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | 7215 BDF |
| Angle (α) | 40 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



7215 BDF PDF download