- Loyal
- 7215 ATBP4
7215 ATBP4 Bearing | Loyal
| 7215 ATBP4 interchange Loyal 7215 ATBP4 | |
| 7215 ATBP4 cross reference Loyal 7215 ATBP4 | |
| 7215 ATBP4 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215 ATBP4 |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| C | 25 mm |
| B1 | 25 mm |
| Weight | 1,21 Kg |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 7215 ATBP4 |
| Angle (α) | 25 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
| (Grease) Lubrication Speed | 9500 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 68 kN |
| Basic static load rating (C0) | 60 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



7215 ATBP4 PDF download